Díl 16.: První kondoři a Huronské jezero (+FOTO)

Cestou z Algonquinu do města Hamilton se zastavujeme na několika místech, kvůli kterým by se asi člověk přes oceán nevypravil, ale když už tam je, zastaví se u nich. Obec Bracebridge disponuje solidním vodopádem na řece Muskoka – vodopád se jmenuje High Falls – a pozorování, s jakou přitažlivostí a rámusem řeka padá na kameny a převaluje se, než se zase ustálí ve vodorovném proudu, nejednomu vyvolá spokojený úsměv na rtech, a to bez ohledu na skutečnost, že začíná pršet.

Po klidné noci na nedalekém pešunku jedeme obhlédnout další dva vodopády v Bracebridge. Jsou to vlastně úplně fádní umělé přehrady, zato u nich na zábradlí přistávají moc zajímaví dravci a roztahují křídla. Vypadají jako krocani, kteří vstali z mrtvých a cestou se zkřížili se sokolem nebo orlem. Jsou to kondoři krocanovití (Cathartes aura, anglicky turkey vultures) a později jsme jich viděli ještě spousty.

Základní jídlo a miniaturní pláž

Zastavujeme se v obchodě s názvem „Food Basics“, jehož cenová politika přesně vyhovuje našemu cestovnímu rozpočtu, a hledáme, kde zakotvit v zátoce Georgian Bay na Huronském jezeře. Po chvíli nacházíme veřejnou pláž v obci Tiny. Název vystihuje všechno kolem – vesničku, parkovišťátko i plážičku. Jenom to jezero je pořádně velké. Užíváme si tedy pláž, slunce, koupání a oolong. A veganské párky z Food Basics, jejichž mizivá chuť odpovídá ceně. V pozdním odpoledni vyrážíme do Hamiltonu a jak se blíží Toronto, spleť dálnic se zahušťuje a doplněná výjevy továren omotaných rourami, osazených komíny a ozdobených hořícími ohni vypadá, že nás povede do samotného industriálního ráje…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *